Podgrzewacze wody

Podgrzewacze wody do kamperów i przyczep kempingowych

Podgrzewacze wody do kamperów i przyczep kempingowych jak również cała kempingowa instalacja wodna znacząco poprawiają komfort podróżowania. Dzięki nim nie musisz martwić się o miejsca, w których nie ma dostępu do gorącej wody. Zaprojektowane zostały tak aby umożliwić swobodę zakwaterowania w mobilnych środkach transportu. Idealnie sprawdzą się podczas prysznica, zmywania czy prania. Zasilane są różnymi źródłami energii w zależności od oczekiwań i preferencji osób podróżujących.

Najpopularniejsze marki podgrzewaczy wody - również dostępne w centrumkempingowe.pl

  • Elgena to jedna z najbardziej znanych firm specjalizujących się w produkcji podgrzewaczy do wody (bojlerów). Zajmują się wyposażeniem kamperów, przyczep kempingowych, łodzi jak również innych pojazdów rekreacyjnych. Dzięki swojej niezawodności, wydajności i wysokiej jakości wykonania ich produktu są szczególnie cenione przez miłośników podróży. Posiadają w swojej ofercie zróżnicowane modele o solidnej konstrukcji oraz kompaktowym wyglądzie. 
  • Truma to popularna, niemiecka firma, która również zajmuje się produkcją urządzeń grzewczych takich jak bojlery (podgrzewacze wody). Ich produkty cenione są na rynkach podróżniczych za swoją jakość i innowacyjność. Bojlery Truma są bardzo łatwe i bezproblemowe w obsłudze, dlatego tak dużo osób decyduje się właśnie na tą firmę. Dodatkowo produkty tej firmy spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Oprócz samych podgrzewaczy wody znajdziecie również akcesoria i inne potrzebne rzeczy do wykonania prawidłowych instalacji wodnych w przyczepie kempingowej czy kamperze.

Bojler gazowy czy bojler elektryczny do kampera i przyczepy - który wybrać?

Podczas wyboru podgrzewacza wody do kampera lub przyczepy kempingowej należy zwrócić uwagę na wymagania użytkownika, częstotliwość podróży oraz na dostęp zasobów takich jak gaz czy prąd. Przed zakupem zalecamy zasięgnąć opinii umieszczonych w internecie oraz przeanalizować swoje oczekiwania. 

  • Podgrzewacze wody gazowe charakteryzują się jak sama nazwa wskazuje wykorzystywaniem gazu do nagrzewania wody. Jest to bardzo skuteczny, a zarazem szybki sposób, aby w łatwy sposób podgrzać wodę. Wymagane jest regularne uzupełnianie zapasu gazu, oraz wyposażenie środka transportu w odpowiedni system wentylacji. 
  • Podgrzewacze wody elektryczne do podgrzania wody wykorzystują energię elektryczną. Najczęściej podłączane zostają do zewnętrznych źródeł zasilania. Nie wymagają dodatkowego wyposażenia w system wentylacji, natomiast ich użytkowanie może zostać ograniczone ze względu na brak możliwości dostępu do prądu.

Podgrzewacze wody na co zwrócić uwagę?

Oprócz indywidualnych upodobań zalecamy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:

  • Pojemność podgrzewacza wody, która jest bardzo istotnym elementem, który wpływa na ilość gorącej wody, którą możemy pozyskać.
  • Jeżeli chcemy uniknąć problemów z jakością, wydajnością czy normami bezpieczeństwa należy zwrócić uwagę na łatwy montaż oraz bezproblemową instalację. Dzięki czemu możemy zapewnić sobie długotrwałą pracę urządzenia.
  • Niektóre podgrzewacze do wody wyposażone są w funkcję wygodnego sterowania takie jak panele sterowania czy wyświetlacze LED, co znacząco ułatwi użytkowanie.
  • Zużycie energii - niektóre podgrzewacze wody mogą być bardziej oszczędne, co przekłada się na mniejsze zużycie energii czyli mniejsze koszty użytkowania.
  • Kluczowym elementem jest fakt, czy bojler spełnia wszystkie normalny bezpieczeństwa i czy wyposażony został w odpowiednie systemy zabezpieczające.

Podsumowując odpowiedni wybór podgrzewacza wody opiera się na kilku istotnych kwestiach, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem.