Okna dachowe

Okna dachowe do kamperów i kempingów

Podczas karawaningu bardzo ważny jest relaks i odpoczynek od codzienności. Bez wątpienia pomaga w tym odpowiednia przestrzeń. Dobrze dobrane okna dachowe to źródło naturalnego światła wewnątrz pojazdu, ale również dawka świeżego powietrza, które przez nie wpada. Poza tym to również element, który pozwoli Ci podziwiać naturę, gwiazdy oraz faunę nie ruszając się z miejsca. Okna montowane na dachu mogą być przyciemniane, duże lub małe oraz z elektrycznym systemem wentylacji. To od Ciebie zależy, jakie masz oczekiwania i czego potrzebujesz, aby wygodnie spędzać czas w swoim kamperze lub przyczepie kempingowej.

Okna dachowe do przyczepy kempingowej i kampera – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na montaż okien dachowych w swojej przyczepie kempingowej lub kamperze, zwróć szczególną uwagę na ich kształt. Jeśli wybierzesz formę bardziej opływową, to poza nowoczesnym designem, możesz liczyć na szereg udogodnień podczas podróży. Taki rodzaj okna świetnie sprawdza się podczas intensywnych opadów deszczu lub śniegu. Nadmiar wody i białego puchu po prostu naturalnie z niego spływa, a Ty bezpiecznie możesz otworzyć okno i nie musisz martwić się o uszkodzenia związane z jego przeciążeniem. Okna o płaskiej powierzchni mogą zbierać nadmiar opadów atmosferycznych i tym samym ograniczyć dostęp do naturalnego światła.

Moskitiera w dachowym oknie kempingowym

Rolety do kampera i kempingu ochronią Cię przed ostrym światłem i nie pozwolą na nadmierne nagrzanie się pojazdu. Co jednak z owadami, których nie brakuje praktycznie o każdej porze roku? Wiele okien dachowych w naszej ofercie wyposażonych jest w moskitiery, które uniemożliwiają dostanie się do środka nieproszonym gościom. W ten sposób zyskujesz przestrzeń wolną od natrętnych much i komarów oraz strefę pełną świeżego powietrza.

Odpowiedni rozmiar i kolor okna dachowego

Zarówno okna dachowe, jak i okna boczne do kampera powinny być dobrane indywidualnie pod Twoje oczekiwania, ale uwzględniając również te modele, które znajdują się już w pojeździe. Jeśli w przyczepie kempingowej lub kamperze znajdują się duże okna, dobrym rozwiązaniem będzie okno dachowe podobnych rozmiarów. W ten sposób wszystko będzie ze sobą współgrać i tworzyć proporcjonalną, estetyczną całość. Kolor również ma znaczenie. Kupując jakiekolwiek okno do pojazdu, pamiętaj aby pasowało barwą do wystroju oraz pozostałych elementów doświetlających Twoją przyczepę czy kampera.

Właściwa izolacja termiczna i wentylacja okien dachowych

Decydując się na okna dachowe, warto zwrócić uwagę na ich izolację termiczną. Właściwie zabezpieczone okna gwarantują odpowiednią i komfortową temperaturę nie tylko zimą, ale również w gorące dni. Dzięki temu możesz również zmniejszyć koszy ogrzewania i chłodzenia swojego pojazdu. Okna dachowe powinny charakteryzować się również dobrą wentylacją. W ten sposób możliwa jest stała wymiana powietrza, aby zapewnić Ci dostęp do świeżej przestrzeni bez kondensacji.

Okna dachowe z odpowiednimi zabezpieczeniami

Twój kamper lub przyczepa kempingowa staje się często Twoim drugim domem. W centrumkempingowe.pl doskonale o tym wiemy, dlatego w naszej ofercie znajdziesz okna dachowe wyposażone we wzmocnione szyby. Dzięki temu ich rozbicie jest znacznie trudniejsze, a Twój dobytek bezpieczniejszy. Poza tym wiele okien ma solidne systemy zamknięć, które są trudne do sforsowania z zewnątrz. Warto zainteresować się zamkami wielopunktowymi lub takimi z dodatkowym kluczem. To w połączeniu z ramą z wytrzymałych materiałów zapewni Ci spokój ducha i nie pozwoli na dostanie się do wnętrza pojazdu osobom postronnym.