Adaptery do markiz

Adaptery do markiz do przyczep kempingowych i kamperów

Adaptery do markiz w kamperach czy kempingach to nic innego jak części lub cały zestaw umożliwiający przymocowanie markizy do naszego pojazdu. Zapewniają stabilny i bezpieczny montaż. Różnią się one w zależności od modelu, typu pojazdu oraz producenta. Zawierają zazwyczaj specjalne uchwyty, profile do montażu, śruby oraz klamry. Markizy do kamperów i kempingów pozwolą nam na wygodne korzystanie z zacienionej przestrzeni podczas odpoczynku, co zdecydowanie polepsza komfort podróży. Przed zakupem odpowiedniej markizy oraz adapterów zalecamy sprawdzenie instrukcji producenta oraz kompatybilności danego adaptera z odpowiednim modelem markizy oraz pojazdu rekreacyjnego.

Jak dobrać odpowiedni adapter do markizy?

Aby odpowiednio dobrać adapter do markizy konieczna jest znajomość modelu swojego pojazdu kempingowego oraz markizy, aby adaptery były kompatybilne. W pierwszej kolejności sprawdź model markizy, którą chcesz zamontować. Następnie sprawdź czy adapter odpowiada typowi Twojego pojazdu kempingowego. Adapter musi pasować również do rozmiaru markizy, którą posiadamy. Zapoznaj się dokładnie z instrukcją oraz zaleceniami producenta, a w razie wątpliwości skonsultuj się z ekspertem. Odpowiednio dobrany adapter zapewni bezproblemowy i bezpieczny montaż markizy. 

Topowi producenci markiz oraz adapterów

Na rynku podróżniczym istnieje wiele firm produkujących odpowiednie części do markiz oraz potrzebne akcesoria do markiz kempingowych takie jak na przykład adaptery. Popularne marki jakie można znaleźć na rynku to Thule, Fiamma oraz Dometic. W swojej ofercie posiadają szeroki wybór nie tylko markiz czy adapterów, ale również inne, niezbędne rzeczy ułatwiające i polepszające komfort podróży.

Rodzaj montażu adapterów do markiz 

Adaptery do montażu markiz w kamperach i kempingach posiadają różne rodzaje montażu, w zależności od preferencji użytkownika. 

  • Montaż dachowy, gdzie montujemy adaptery bezpośrednio na dachu pojazdu. Często wybierany w przypadkach kiedy markiza montowana jest na stałe.
  • Montaż boczny - adaptery montowane są na ścianach bocznych lub ramach. Dzięki czemu możemy rozwinąć markizę po bokach pojazdu.
  • Montaż na podłożu - adaptery wyposażone są w specjalne elementy mocujące, które umożliwiają stabilne zamontowanie markizy na specjalnie zaprojektowanych podłożach. 
  • Niektóre pojazdy posiadają odpowiednie szyny bądź listwy montażowe do których można zamontować adaptery i uzyskać stabilność markizy.
  • Markizę można również zamontować na wspornikach czy odpowiednich do tego uchwytach, które przymocowane są do ramy pojazdu kempingowego. 

Wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika, ale również od konstrukcji pojazdu i specyfikacji montażu.

Markizy i akcesoria kempingowe jakie posiadamy w naszej ofercie

Centrumkempingowe.pl oferuje duży asortyment markiz oraz potrzebnych do nich akcesoriów czy dodatkowego wyposażenia takiego jak ścianki, panele i zabudowy, czy wykładziny do markiz i przedsionków. Stale poszerzamy naszą ofertę, aby w pełni móc zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.