Zestawy solarne do kamperów

Zestawy solarne do kamperów i kempingów - stały dostęp do prądu z każdego miejsca na ziemi!

W naszym centrumkempingowe.pl znajdziecie gotowe zestawy solarne. Mogą być używane do zasilania wszystkich urządzeń w kamperze czy kempingu. Jest to coraz bardziej popularna opcja, aby bez żadnego problemu korzystać z prądu niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Oprócz poprawy ekologiczności zyskujemy niezależność  energetyczną oraz niskie koszty eksploatacji ze względu na darmową energię słoneczną oraz minimalne koszty konserwacji paneli. Panele słoneczne pracują cicho, dlatego też nie zaburzają naszego komfortu podczas odpoczynku.

Z czego składa się zestaw fotowoltaiczny do przyczep i samochodów turystycznych

Zestaw fotowoltaiczny składa się z kilku następujących pozycji:

  • Panele solarne, które przekształcają energię z promieniowania słonecznego, w energię elektryczną. Powstają z bardzo wytrzymałych materiałów, dzięki czemu są odporne na każde warunki atmosferyczne. Są również bardzo wydajne oraz łatwe do zamontowania. Do tego świetnie sprawdzą się kable i akcesoria solarne również dostępne w naszym sklepie.
  • Akumulatory - kluczowym elementem położenia instalacji fotowoltaicznej jest wybór odpowiedniego akumulatora. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na pojemność oraz typ akumulatora, aby był w pełni wydajny i mógł zapewnić odpowiednią ilość energii na nasze indywidualne potrzeby. Rozmiar, waga oraz kształt akumulatora jest również istotny, aby mógł w pełni wpasować się do przestrzeni dostępnej w kamperze.
  • Przetwornice pozwalają na przekształcenie prądu stałego na prąd zmienny. Energia z paneli słonecznych przekształca się w energię użyteczną, która służy do użytku dla urządzeń elektrycznych. Przetwornica powinna mieć odpowiednią moc, aby mogła zasilać wszystkie urządzenia oraz powinna zostać wyposażona w odpowiednie zabezpieczenia przed przeciążeniem bądź przegrzaniem. Istotnym elementem jest również typ fal wyjściowych, którego wybór zależy od urządzeń oraz ich wymagań.
  • Regulatory ładowania, które służą do kontroli procesu ładowania akumulatorów, zapobiegając przeładowaniu. Podczas wyboru odpowiednich kontrolerów należy zwrócić uwagę na ich typ oraz maksymalny prąd i napięcie, aby były zgodne z parametrami paneli oraz akumulatorów.

W jakim miejscu zainstalować panele solarne?

Wybór odpowiedniego miejsca wpływa znacząco na wydajność instalacji fotowoltaicznej. Najczęściej wybieranym miejscem jest dach, ze względu na dostęp do dużej powierzchni wymaganej do wykonania instalacji. Panele muszę być ustawione pod odpowiednim kątem nachylenia, aby jak najefektywniej mogły korzystać z promieniowania słonecznego. Kolejnym wyborem mogą być boki kampera lub przyczepy jednak wtedy panele są bardziej podatne na zacienianie, co znacząco wpływa na ich wydajność. Jeżeli nie posiadamy możliwości stałego montażu paneli możemy wyposażyć się w przenośne systemy paneli słonecznych. Przed dokonaniem wyboru należy dokładnie prześledzić wszystkie możliwości pojazdu.

Czy warto inwestować w energie słoneczną dla naszego kampera?

Jeżeli często podróżujemy i chcemy stać się niezależni energetycznie oraz oszczędzić koszty naszej podróży warto wyposażyć się w zestaw solarny. Fotowoltaika kempingowa polepszy znacząco komfort naszej podróży i użytkowania z posiadanych urządzeń.

Zestaw fotowoltaiczny do kampera oraz przyczepy kempingowej - jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego zestawu fotowoltaicznego warto skonsultować to z profesjonalistą, aby w pełni pozyskać wydajność i efektywność paneli. Wybór uzależniony jest również od posiadanego budżetu oraz potrzeb energetycznych. Należy zwrócić uwagę na posiadaną moc oraz pojemność paneli, jak również na ich wytrzymałość i jakość produktów, z których zostały wykonane. Dzięki czemu będzie można cieszyć się z długotrwałej i bezproblemowej pracy solarów.