Okna boczne

Okna boczne do kampera i kempingu

centrumkempingowe.pl wiemy, że podróżowanie kamperem lub z przyczepą kempingową łączy się z podziwianiem niesamowitych widoków, których w podróży nie brakuje. Dlatego w ofercie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości okna boczne. Dzięki nim napawanie się zmieniającym krajobrazem w trakcie jazdy będzie czystą przyjemnością. W sklepie znajdziesz modele stworzone dla różnych potrzeb oraz stylów podróżowania. Poza tym oferujemy również części i akcesoria do okien kempingowych, aby karawaning był jeszcze prostszy i wygodniejszy.

Rodzaje okien bocznych do kamperów i przyczep kempingowych

Na rynku dostępne jest wiele modeli okien bocznych do kamperów i przyczep kempingowych. Wśród nich wyróżnia się najczęściej dwa rodzaje:

  • Okna przesuwne – ich sposób działania opiera się najczęściej na przesuwaniu jednej szyby na drugą. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w pojazdach, w których każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota. Warto pamiętać, że wentylacja z oknami przesuwnymi może być ograniczona. Wszystko dlatego, że taki rodzaj okna otwiera się tylko do połowy.
  • Okna uchylne – charakteryzują się bardzo dobrą wentylacją, gdyż nie musisz ich zamykać nawet podczas opadów deszczu. Często ten rodzaj przeszklenia jest trudniejszy do otwarcia z zewnątrz, dzięki czemu Twój pojazd jest zabezpieczony przed włamaniami.

Wygodny i szybki montaż okien bocznych w kamperze

Przy odrobinie czasu i chęci okna boczne do przyczep kempingowych i kamperów możesz zamontować samodzielnie. Wystarczy tylko kilka narzędzi (piła, młotek, wiertarka oraz poziomica), gdyż wszystkie elementy mocujące otrzymasz w zestawie z wybranym oknem. Montaż zaczynamy od wycięcia odpowiedniej wielkości otworu, aby następnie umieścić w nim ramę okienną. Jej instalacja jest prosta, gdyż wystarczą do tego śruby oraz klamry z zestawu. Warto na tym etapie rozważyć uszczelnienie całości, gdyż pozytywnie wpływa to na izolację termiczną. Jeśli ten element masz już za sobą, to końcowym krokiem jest umieszczenie w ramie szyby. Po skończonym montażu warto kilkukrotnie otworzyć i zamknąć okno. W ten sposób upewnisz się, że wszystko działa prawidłowo.

Okna boczne z wbudowaną moskitierą

Nie tylko okna dachowe do kamperów zbudowano z myślą o ułatwieniu Ci wypoczynku. Również okna boczne w wielu przypadkach wyposażone są w wbudowaną moskitierę. Oznacza to, że możesz swobodnie otwierać okno o każdej porze, a uciążliwe owady nie będą dla Ciebie problemem. Jest to szczególnie ważna cecha latem, gdy wieczorową porą robi się chłodniej i jest to najlepszy czas na przewietrzenie pojazdu i wpuszczenie do środka jedynie świeżego powietrza, bez nieproszonych gości.

Wbudowane rolety na słoneczne dni

Podczas upalnych i słonecznych dni przebywanie w nagrzanym pojeździe nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Zwłaszcza jeśli jesteś w trakcie podróżowania, podczas którego zależy Ci na odpoczynku. W naszym sklepie rolety do kamperów możesz zakupić oddzielnie, jednak wiele modeli okien bocznych ma je wbudowane na stałe w ramę. Dzięki temu nie ponosisz dodatkowych kosztów zakupu, Twój pojazd mniej się nagrzewa, a Ty możesz wraz z najbliższymi cieszyć się z komfortowej przestrzeni do wypoczynku.

Powiększ swoją przestrzeń z oknami bocznymi

Montaż okien bocznych to doskonałe rozwiązanie, jeśli dysponujesz niewielkim kamperem lub przyczepą kempingową i chcesz optycznie zwiększyć jego przestrzeń. Duże okna to również więcej wpadającego do środka światła, co ma pozytywny wpływ na samopoczucie oraz komfort użytkowania. Pamiętaj, że okna boczne zapewniają również widok na otoczenie, które bardzo często podczas karawaningu, jest po prostu niepowtarzalne.