Lodówki kompresorowe

Lodówki kompresorowe - doskonała propozycja dla wszystkich miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu

Lodówki turystyczne to niezbędnik każdej udanej podróży kempingowej. Podczas dłuższych podróży istotnym może okazać się prawidłowe przechowanie podróży. Lodówka zapewnia możliwość utrzymywania świeżej żywności przez dłuższy czas. Dzięki czemu w każdej chwili mamy możliwość przygotowania pysznego posiłku bez konieczności zatrzymywania się w sklepach spożywczych, co znacząco polepsza komfort podróży. Lodówki kompresorowe mogą okazać się świetnym towarzyszem podczas wycieczek campingowych.

Jakie zalety posiada lodówka kompresorowa?

Lodówki kompresorowe oferują dużo bardziej skuteczne, szybkie i wydajne chłodzenie utrzymując niską temperaturę wewnątrz nawet podczas upalnych dni. Mają również dużą moc chłodniczą, także nawet podczas częstego otwierania drzwi pozwalają na utrzymanie niskiej temperatury. W porównaniu lodówki absorpcyjne oferują zazwyczaj większą pojemność, co doskonale sprawdzi się podczas podróży większej ilości osób. Są solidne i wytrzymałe, a także niezależne od warunków zewnętrznych, a także nowoczesne modele są bardzo energooszczędne.

Lodówki kompresorowe a ich bezpieczeństwo

Aby zapewnić sobie bezpieczne i bezproblemowe użytkowanie należy umiejscowić lodówkę w odpowiednim, stabilnym miejscu oraz zapewnić jej odpowiednią wentylację, dzięki czemu utrzymamy jej efektywne działanie. Należy użyć również odpowiedniego kabla oraz gniazdka aby uniknąć przeciążenia. Regularne czyszczenie wentylatorów pomoże również w utrzymaniu odpowiedniej temperatury. Zalecamy regularne sprawdzanie szczelności drzwi oraz wymianę filtrów co przedłuży żywotność lodówki.

Jak działa lodówka kompresorowa w kamperze?

Sprężarka zwiększa ciśnienie czynnika chłodniczego dzięki czemu temperatura wzrasta. Następnie gorący gaz przechodzi przez kondensator, oddaje ciepło i zmienia się w ciecz. Pod wysokim ciśnieniem ciecz przemieszcza się do zaworu, który zmniejsza ciśnienie, co powoduje spadek temperatury. Następuje parowanie poprzez pobieranie ciepła z wnętrza lodówki co prowadzi do obniżenia temperatury i chłodzenia. Zasilanie lodówek kompresorowych może pochodzić z różnych źródeł dlatego jest to jedno z bardziej praktycznych rozwiązań.

Odpowiednia lodówka dla naszego kampera czy kempingu - czym się kierować podczas wyboru?

Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na nasze potrzeby, a następnie dobrać lodówkę o odpowiedniej pojemności. Typ chłodzenia również jest bardzo istotny aby wybrać wydajną lodówkę.  Musimy upewnić się czy dana lodówka będzie pasować do wolnej przestrzeni dostępnej w naszym kamperze. Zbyt ciężka lodówka może znacząco wpłynąć na stabilność pojazdu. Wybierajmy lodówki i akcesoria kempingowe wykonane z trwałych i solidnych materiałów, aby zapewnić sobie komfortową i bezproblemową podróż.