Przetwornice

Przetwornice do kamperów i kempingów 

Przetwornica jest istotnym elementem aby prąd stały wygenerowany przez panele solarne mógł zostać zamieniony w prąd zmienny, który wykorzystywany zostaje do wszystkich urządzeń w kamperze. Odpowiednio dobrana przetwornica napięcia zapewnia niezawodne i wydajna źródło zasilania. Musi być odpowiednio dobrana tak aby idealnie pasowała dla całego systemu elektrycznego oraz urządzeń. Przetwornice mogą zostać zamontowane na stałe w przyczepie kempingowej bądź kamperze, jak również można wybrać te przenośne, które można przenosić między pojazdami. Odpowiednia jakość przetwornicy, która posiada gwarancję i pochodzi od renomowanych producentów zapewnia niezawodność ale również bezpieczeństwo całego systemu elektrycznego, a także popularne marki oferują solidne wsparcie techniczne, co może okazać się bardzo istotne.

Jakie przetwornice do kamperów i kempingów mamy w sklepie?

W naszym sklepie znajdziecie wiele przetwornic napięcie, idealnych do kamperów i kempingów. Między innymi:

- kompaktowe przetwornice SinePower marki Dometic,

- przetwornice IP-PLUS(T) wyposażone w wyświetlacz LCD i liczne zabezpieczenia, 

- przetwornice ECO MODE SINUS IPS-1000S 1000W - idealne do lodówek i chłodziarek dzięki funkcji miękkiego rozruchu,

- przetwornica Waeco Perfect Power PP152 - wyposażona w zmodyfikowaną falę sinusoidalną, oferuje moc ciągłą 150 W i posiada zabezpieczenia przed przeciążeniem oraz przed zbyt wysokim lub niskim napięciem wejściowym.

Każda przetwornica różni się parametrami i przeznaczeniem, dlatego dopasuj swój wybór do konkretnych potrzeb i wymagań.

Fotowoltaika - czyli ekologiczna energia dla Twojego pojazdu rekreacyjnego

Aby móc uzyskać niezależność energetyczną świetnie sprawdzi się zainstalowana fotowoltaika w kamperze. Dzięki czemu bez konieczności korzystania z zewnętrznych sieci energetycznych będziemy mogli zasilać urządzenia. Nie emituje ona szkodliwych substancji dlatego jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Znacząco zmniejsza koszty użytkowania pojazdu oraz daje nieograniczony dostęp do energii co znacząco zwiększa komfort podróży. Odpowiednio dobrane akumulatory oraz ilość paneli słonecznych pozwoli na zaspokojenie wszystkich potrzeb energetycznych. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się gotowe już zestawy solarne do kamperów.

Czym jest i do czego służy przetwornica do kampera

Przetwornica czyli inaczej inwerter jest niezbędnym elementem w systemach elektrycznych dla pojazdów rekreacyjnych. Większość urządzeń działa na prąd zmienny, który uzyskujemy właśnie dzięki przetwornicy napięcia. Umożliwia ona zasilanie urządzeń zmiennoprądowych takich jak kuchenki, komputery, lodówki czy telewizory.  Pozwala na korzystanie z prądu w każdym miejscu na ziemi. Kiedy nie posiadamy dostępu do gniazdka elektrycznego, przetwornica umożliwia również ładowanie telefonów czy innych urządzeń elektrycznych. Świetnie sprawdzi się również ładując akumulatory w kamperze, zarówno te główne jak i dodatkowe. Dzięki przetwornicy podróże stają się bardziej wygodne i komfortowe.

Wybór idealnej przetwornicy - na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim najważniejszym czynnikiem jest moc mierzona w watach jaką posiada przetwornica. Suma mocy wszystkich wykorzystywanych urządzeń w kamperze nie może przekraczać mocy przetwornicy, gdyż nie będzie wydajna. Przetwornice generują różne typy fal wyjściowych na podstawie czystej sinusoidy lub modyfikowanej. Pierwsza z nich jest podobna do prądu z sieci elektrycznej, a druga jest natomiast trochę tańsza, ale nie będzie odpowiednia dla każdego rodzaju urządzeń. Musi być również kompatybilna i dopasowania do napięcia baterii lub paneli słonecznych. Powinna zostać wyposażona we wszystkie zabezpieczenia odpowiadające za przeciążenia czy przegrzania. Przed dokonaniem finalnego wyboru należy odpowiednio przeanalizować wszystkie potrzeby oraz specyfikacje urządzeń, dzięki czemu będziemy mogli wybrać wydajną i niezawodną przetwornicę.

Wydajność sprzętu, czyli jaką moc wybrać?

Należy określić zużycie energii wszystkich urządzeń elektrycznych, które planujemy zasilać. Zarówno te urządzenia o stałym poborze mocy jak również te którą zużywają więcej energii w momencie włączenia. Sprawdzając etykiety oraz specyfikacje techniczne należy określić zużycie oraz obliczyć sumaryczną moc, dzięki czemu otrzymamy orientacyjny pogląd na maksymalne obciążenie. Warto wyposażyć się w przetwornicę o trochę większej mocy niż sumaryczna moc wszystkich urządzeń. Na przykład jeżeli urządzenia zużywają razem 1000 W, warto wybrać przetwornice napięcia o mocy nie mniejszej niż 1500 W.