Lodówki i akcesoria

Lodówki i akcesoria do przyczepy kempingowej i kampera

Lodówki są nieodłącznym elementem komfortowego podróżowania. Pozwalają na przechowywanie świeżej żywności, a dzięki temu możemy delektować się pysznymi posiłkami podczas dłuższych wypraw. Jest to również rozwiązanie dzięki któremu możemy zaoszczędzić pieniądze unikając konieczności jedzenia w restauracjach. Posiadanie takiej lodówki pozwala na utrzymanie żywności w odpowiednich warunkach co zapewnia bezpieczeństwo żywności, a dzięki temu mamy możliwość zaplanowania dłuższej podróży bez konieczności martwienia się o zapasy jedzenia.

Rodzaje lodówek jakie posiadamy w ofercie

Wybór odpowiedniej lodówki zależy od naszych indywidualnych potrzeb. W naszej ofercie posiadamy lodówki kompresorowe, które są niezwykle wydajne i pracują niezależnie od położenia w szerokim zakresie temperatur. Są to jedne z droższych lodówek i mogą generować większy hałas co może utrudniać komfortowe podróżowanie. Lodówki absorpcyjne są bardziej ciche, lżejsze ze względu na brak potrzeby kompresora oraz mogą działać na różnych źródłach energii. Jednak są mniej wydajne i zazwyczaj mają większe zużycie energii. Natomiast najtańszym rozwiązaniem, które nie wymaga specjalnych instalacji są lodówki turystyczne. Natomiast zużywają one więcej energii niż lodówki absorpcyjne czy kompresorowe, są mniej wydajne oraz bardziej podatne na temperaturę otoczenia.

Na co zawrócić uwagę podczas wyboru lodówki do kampera czy kempingu

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozmiar i pojemność lodówki, tak aby spełniała wszystkie wymagania i pasowała do przestrzeni posiadanej w kamperze. Wybór rodzaju zasilania jest równie istotny. Wybierz taki rodzaj, który będzie najwygodniejszy dla Ciebie i najbardziej dostępny podczas podróży. Zwróć uwagę na zużycie energii oraz łatwość montażu. Dobrej jakości wykonanie sprawi, że będziemy mogli dłużej cieszyć się z użytkowania sprzętu, a dopasowanie lodówki do wnętrza poprawi estetykę kampera czy przyczepy kempingowej.

Lodówki kempingowe do zabudowy 

Są zaprojektowane tak aby idealnie wpasować się w otoczenie kampera czy przyczepy kempingowej. Dostępne w różnych rozmiarach oraz wykończeniach pasujących do wnętrza. Posiadają różne wydajności chłodzenia, także idealnie dostosują się do potrzeb użytkownika. Większość z nich wyposażona jest w technologię oszczędzania enrgi, co pomaga zmniejszyć jej zużycie. Są łatwe w montażu, a dzięki wielu dostępnym kombinacjom każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak działają lodówki do kampera czy przyczepy kempingowej?

Lodówki kamperowe mają różne sposoby zasilania: prąd, gaz lub energia słoneczna. Lodówki zasilane prądem bądź energią słoneczną działają na zasadzie cyklu chłodzenia, który opiera na działaniu kompresora. W przypadku lodówek zasilanych gazem działanie opiera się na absorpcji ciepła, a w przypadku lodówek termoelektrycznych prąd elektryczny używany jest do przenoszenia ciepła z jednej strony lodówki na drugą, dzięki czemu otrzymujemy chłodzenie wnętrza.

Części i akcesoria potrzebne do funkcjonowania lodówek

W centrumkempingowe.pl znajdziecie również wszystkie niezbędne części i akcesoria do lodówek kempingowych. Części i akcesoria są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania lodówki w przyczepie kempingowej czy kamperze. Znajdziecie niezbędne elementy do zasilania, regulacji temperatury, systemu chłodzenia czy izolacji, a także dodatkowe akcesoria takie jak półki czy oświetlenie wewnętrzne.