Bagażniki rowerowe

Bagażniki rowerowe do kampera i przyczepy kempingowej

Wyposażenie na zewnątrz kampera i kempingu to bardzo istotny aspekt ułatwiający podróżowanie. Bagażniki rowerowe czy bagażniki na narty to doskonały sposób na zabieranie sprzętu bez konieczności zajmowania dodatkowej przestrzeni. Aby bez problemu móc przechowywać sprzęt warto wyposażyć się w przedsionki turystyczne, które również znajdziecie w centrumkempingowe.plIstnieje kilka rodzajów bagażników rowerowych, które można zamontować na haku holowniczym, na dachu czy na tylnej ścianie pojazdu. Wybierz taki rodzaj, który spełni wszystkie potrzeby.

Jak zorganizować przewóz rowerów podczas podróży kamperem?

Wybierz odpowiedni rodzaj bagażnika. Określ ile rowerów zamierzasz przewozić. Sprawdź wszystkie wymagania dotyczące bagażnika. Zdejmij pedały, przypnij kierownice do ramy oraz zabezpiecz przewody hamulcowe i przerzutki aby uniknąć ich uszkodzenia. Zamontuj bagażnik i załaduj rowery. Pamiętaj aby sposób w jaki przewozisz rowery był zgodny z przepisami drogowymi obowiązującymi w danym regionie.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru bagażnika?

Zwróć uwagę na rodzaj bagażnika oraz na liczbę rowerów, które zamierzasz przewozić. Wybieraj stabilne i solidne mocowania, aby zapewnić bezpieczną podróż. Bagażnik powinien być łatwy w montażu i demontażu, oraz kompatybilny z odpowiednim rodzajem rowerów. Istotna może okazać się waga i materiał, z którego został wykonany. Im lżejszy tym będzie stanowił mniejsze obciążenie dla pojazdu.

Rodzaje bagażników rowerowych do kamperów i kempingów

  • Bagażniki na hak holowniczy - to jedna z najpopularniejszych opcji. Montuje się go na hak holowniczy, co umożliwia łatwe przewożenie rowerów z tyłu kampera.
  • Bagażniki dachowe - wybierane wtedy, kiedy chcemy zachować przestrzeń z tyłu pojazdu, bądź nie posiadamy haka holowniczego.
  • Bagażniki na tylną ścianę - niektóre kampery i przyczepy wyposażone są w specjalne bagażniki, które można montować na tylnej ścianie pojazdu.

Regulowane bagażniki rowerowe

Jeżeli poszukujemy uniwersalnego i elastycznego bagażnika będzie to świetne rozwiązanie. Takie bagażniki posiadają regulowaną szerokość, wysokość, regulowane mocowania, kąty nachylenia oraz odległości między rowerami. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli na przewożenie różnych typów rowerów na różnych pojazdach.

Czy każdy bagażnik pasuje do każego typu pojazdu turystycznego?

Niestety nie każdy bagażnik pasuje do każdego typu pojazdu, ponieważ posiadają one różne punkty montażowe. Rodzaj bagażnika będzie się różnił w zależności od pojazdu turystycznego. Niektóre bagażniki są dedykowane do konkretnych modeli. Pamiętaj, aby wybierać taki bagażnik, który będzie w pełni kompatybilny z Twoim konkretnym pojazdem turystycznym.

Bagażnik rowerowy a jego kompatybilność z różnymi rodzajami rowerów

Bagażniki posiadają różne systemy mocowania, upewnij się, że Twój pojazd posiada odpowiednie miejsce montażu. Dobieraj bagażniki odpowiednie dla różnych rozmiarów ram rowerowych. Zwróć uwagę również, czy wybrany model bagażnika posiada odpowiednią nośność oraz odpowiednie zabezpieczenia, dzięki czemu Twoja podróż będzie bezpieczna. Przed zakupem zapoznaj się ze specyfikacjami producenta i wybierz kompatybilny bagażnik spełniający wszystkie Twoje wymagania.